S-8521F25MC-BPKT2U
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC REG CTRLR BUCK SOT23-5
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
DataSheet
S-8521F25MC-BPKT2U PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Output Type:Transistor Driver
Function:Step-Down
Output Configuration:Positive
Topology:Buck
Number of Outputs:1
Output Phases:1
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.5V ~ 16V
Frequency - Switching:300kHz
Duty Cycle (Max):100%
Synchronous Rectifier:No
Clock Sync:No
Serial Interfaces:-
Control Features:Enable
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)