CHL8112A-12CRT
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
IC REG BUCK 40VQFN
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
DataSheet
CHL8112A-12CRT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Output Type:PWM
Function:Step-Down
Output Configuration:Positive
Topology:Buck
Number of Outputs:5
Output Phases:5
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3.3V
Frequency - Switching:200kHz ~ 1.2MHz
Duty Cycle (Max):-
Synchronous Rectifier:No
Clock Sync:No
Serial Interfaces:I²C, PMBus, SMBus
Control Features:Enable, Power Good
Operating Temperature:0°C ~ 85°C (TA)