
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Boost |
| Number of Outputs: | 2 |
| Output Phases: | 1 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 6V ~ 28V |
| Frequency - Switching: | - |
| Duty Cycle (Max): | - |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Clock Sync: | No |
| Serial Interfaces: | - |
| Control Features: | Current Limit, Soft Start |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 24-TSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S6AP111A28GT11000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC PWM CONTROLLER
INTEGRATED CIRCUIT
IC REG CTRLR BUCK 24TSSOP
XTAL OSC XO 84.7739MHZ LVPECL
CONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.156
ANALOG