
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Function: | Step-Up |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Boost |
| Number of Outputs: | 1 |
| Output Phases: | 1 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 16V |
| Frequency - Switching: | 400kHz |
| Duty Cycle (Max): | 90% |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Clock Sync: | No |
| Serial Interfaces: | - |
| Control Features: | Enable, Soft Start |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-MLPD-UT (2x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC2604ULTRT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INTEGRATED CIRCUIT
IC REG BUCK 40VQFN
IC REG BUCK 28VQFN
CAP CER 9PF 16V NP0 0201
CAP CER 33PF 100V BP 0805
CAP CER MLCC
IC REG CTRLR BOOST SMD