
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.5V |
| Voltage - Input (Max): | 6V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 400mA |
| Frequency - Switching: | 1.25MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TPS62221DDCRG4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BST ADJ/PROG 750MA 8UMAX
IC REG BUCK ADJ 2A QD 38QFN
IC REG CHARGE PUMP PROG 8SOIC
FIXED IND 1.8UH 1.36A 110 MOHM
CONN SMA PLUG STR 50 OHM CRIMP
IC REG BUCK 1.5V 400MA SOT23-5
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP