
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 3.6V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 34.2V |
| Current - Output: | 700mA |
| Frequency - Switching: | 260kHz ~ 2.15MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-MSOP-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LT3509EMSE#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 6A 28HTSSOP
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 8SOIC
IC REG BUCK ADJ 3.5A DL 32QFN
TERMINAL BLOCK 6POLE
IC REG BUCK ADJ 700MA DL 16MSOP
CONN PLUG MALE 31P SILVER CRIMP
CONN PLUG FMALE 26POS GOLD CRIMP