
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 4.5V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 3MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 10-MSOP-PowerPad |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 | ||
| 7000 |
Current price of LM2833ZMYX/NOPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 9A 40HQFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8SOIC
IC REG BUCK 3.3V 2A 12MSOP
CAP CER 0.047UF 10V Y5V 0805
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 10MSOP