
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 34.2V |
| Current - Output: | 3.5A |
| Frequency - Switching: | 110kHz ~ 2.5MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 38-TSSOP-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of LT3692AEFE#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 10VSON
IC REG BCK BST ADJ 300MA 14DIP
IC REG BUCK ADJUSTABLE 25A 40QFN
MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
CONN RCPT MALE 23POS CRIMP
IC REG BUCK ADJ 3.5A DL 38TSSOP
ANT CEILING MIMO DUAL F-TYPE