
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.25V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 600mA |
| Frequency - Switching: | 2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 |
Current price of LM3671MFX-1.25/NOPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PFM STEP-UP SYNCHRONOUS DCDC CON
IC REG CHARG PUMP ADJ 50MA 8MSOP
IC REG BUCK ADJ 1A 16HTSSOP
FUSE GLASS 600MA 250VAC 125VDC
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT
INVERTING HIGH SPEED OP AMP
IC REG BUCK 1.25V 600MA SOT23-5