
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 5.5V |
| Current - Output: | 1A |
| Frequency - Switching: | 1.5MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package: | 10-MSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of EL7536IYZ-T13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 1A TSOT23-6
IC REG BUCK ADJ 1A 16HTSSOP
42V, 5A SYNC BUCK SILENT SWITCHE
ROTARY ENCODER MECHANICAL 24PPR
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 10MSOP
IC REG BUCK BST ADJ 60MA 24TSSOP
BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH 4/5 SC