
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.3V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.8V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 600mA |
| Frequency - Switching: | 3MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Supplier Device Package: | TSOT-23-5 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 |
Current price of ADP2108AUJZ-1.8-R7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 10QFN
IC REG BUCK ADJ 550MA 8SOIC
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10QFN
CONN PLUG 5POS VERT PANEL MOUNT
CONN RECEPT HOUSING 4POS 2.5MM
IC REG BUCK 1.8V 600MA TSOT23-5
FF450R12ME4 - INSULATED GATE BIP