
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EZBuck™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 15.3V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 550kHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-PowerVDFN |
| Supplier Device Package: | 8-DFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of AOZ6623DI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 11VQFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 20TQFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 16MSOP
CAP CER 330PF 25V NP0 0805
CAP CER 820PF 200V X7R RADIAL
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8DFN
M55342H 50PPM 0603 4.32K 0.1% R