
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMPLE SWITCHER® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3.5V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1V |
| Voltage - Output (Max): | 28V |
| Current - Output: | 2A |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case: | 16-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-SON (4x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1250 |
Current price of LM43602DSUT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 4.5A D2PAK-7
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 16SOIC
IC REG FLYBACK 240MA 16MSOP
CAP CER 3900PF 50V X7R 1206
CAP CER 1500PF 100V X7R 1206
CAP CER 1200PF 250V X7R 1808
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 16SON