
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3.3V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.9V |
| Voltage - Output (Max): | 36V |
| Current - Output: | 600mA |
| Frequency - Switching: | 2.3MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 10-MSOP-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of MPQ2454GH-AEC1-Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 6QFN
IC REG BUCK ADJ 6A 24DSBGA
IC REG MULT CONFG 12V 500MA 8DIP
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO263
IC REG BUCK ADJUSTABLE 600MA
SFERNICE THIN FILMS
JAM NUT RECEPTACLE