
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Up |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Boost, SEPIC |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.8V |
| Voltage - Input (Max): | 60V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | - |
| Voltage - Output (Max): | 60V (Switch) |
| Current - Output: | 2A (Switch) |
| Frequency - Switching: | 300kHz ~ 2MHz |
| Synchronous Rectifier: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 10-DFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 2500 |
Current price of LT8362IDD#PBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 3A SGL/DL 24QFN
IC REG BUCK ADJ 300MA 10QFN
IC REG BUCK BST ADJ 1.5A 8SOIC
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210 EPOXY
XTAL OSC XO 40.0MHZ 2.5V SMD
IC REG BST SEPIC 2A 10DFN
CONN PLUG MALE 34P GOLD SLDR CUP