
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SWIFT™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.95V |
| Voltage - Input (Max): | 6V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 4.5V |
| Current - Output: | 6A |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-WQFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TPS54678RTER is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
SWITCHING REGULATOR, 10 AMP SYNC
CAP CER 1200PF 450V C0G RADIAL
CAP CER 0.047UF 25V U2J 1206
CAP CER 1206 22NF 10V ULTRA STAB
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 16WQFN