
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 40V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.3V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 2A |
| Frequency - Switching: | 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3300 | ||
| 6600 | ||
| 9900 |
Current price of TS30042-M033QFNR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK 5V 1A 6DFN
DC DC CONVERTER 3.3V 33W
IC REG BUCK 3.3V 535MA 10MSOP
FUSE BOARD MNT 375MA 32VDC 0402
MEMS OSC XO 90.0000MHZ CMOS SMD
IC REG BUCK 3.3V 2A 16QFN
XTAL OSC XO 41.6600MHZ LVPECL