
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.1V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.2V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 500mA |
| Frequency - Switching: | 6MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | 6-WLP Embedded (1.3x0.90) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of ADP2127ACNZ-1.20R7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 250MA 16MSOP
IC REG BST SEPIC ADJ 800MA 8SOIC
IC REG BUCK ADJ 2.5A 10QFN
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603
IC REG BUCK 1.2V 500MA 6EWLP
DC DC CONVERTER 12V 300W
RES 1.65K OHM 0.1% 1/2W 2512