
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4V |
| Voltage - Input (Max): | 15V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.21V |
| Voltage - Output (Max): | 14.1V |
| Current - Output: | 1.5A |
| Frequency - Switching: | 200kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LT1578CS8#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 2A SON008V5060
IC REG BUCK 1.8V 600MA 6DSBGA
IC REG CHARGE PUMP 3.3V 8SOIC
TRANS NPN DARL 120V 1.5A SOT223
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC
HD-I 5SMPO070F100OV LEADMAKER
CBL TIE 2PC LOCK RED 50LBS 1.25'