
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 17V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 17V |
| Current - Output: | 1A |
| Frequency - Switching: | 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 14-DFN (4x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LTC3622HDE#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 10DFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16QFN
CONN HEADER SMD 14POS 1.27MM
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
IC REG BUCK ADJ 1A DL 14DFN
JAM NUT RECEPTACLE