
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 40V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 34V |
| Current - Output: | 1A |
| Frequency - Switching: | 500kHz, 300kHz ~ 2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 12-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 12-DFN (4x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1250 | ||
| 2500 | ||
| 6250 |
Current price of ISL85410FRZ-T7A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 750MA TSOT23-6
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8SOPWR
IC REG BUCK ADJ 4A 18QFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 12DFN
MEMS OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD SLDR