
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 16V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.807V |
| Voltage - Output (Max): | 13V |
| Current - Output: | 5A |
| Frequency - Switching: | 500kHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-VFDFN |
| Supplier Device Package: | 10-QFN (3x2) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MP1499GD-Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 2A 16HTSSOP
IC REG BUCK ADJ 2.1A 16QFN
IC REG BOOST ADJ 550MA 16QSOP
IC REG BUCK ADJUSTABLE 5A 10QFN
CAP CER 0.047UF 25V X8R 1210
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
IC MICROCONTROLLER 80LQFP