
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 32.4V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 410kHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-VDFN |
| Supplier Device Package: | 8-QFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MPQ4423AGQ-Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BOOST ADJUSTABLE 1A
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8SOPJ
IC REG BST SEPIC ADJ 0.3A TSOT23
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A IND
622M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL