
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | D-CAP2™, Eco-Mode™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 17V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.76V |
| Voltage - Output (Max): | 7V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 650kHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 |
| Supplier Device Package: | TSOT-23-8 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 |
Current price of TPS563210DDFR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BCK BST ADJ 2.5A 16DFN
IC REG BUCK PROG 6A 36QFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 8A 20QFN
CAP CER 240PF 250V NP0 0805
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1210
IC REG BUCK ADJ 3A TSOT23-8
JAM NUT RECEPTACLE