XC9265D16BMR-G
Description
0.5UA ULTRA LOW QUIESCENT CURREN
DataSheet
XC9265D16BMR-G PDF
Type Description
Series:XC9265
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):2V
Voltage - Input (Max):6V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.6V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:50mA
Frequency - Switching:-
Synchronous Rectifier:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)