
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 60V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.25V |
| Voltage - Output (Max): | 57V |
| Current - Output: | 500mA (Switch) |
| Frequency - Switching: | 200kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of LT3437IFE#PBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 8SOPJ
IC REG BUCK 3.3V 1A 10WSON
IC REG BUCK 3.3V 2A 16VQFN
SLIDE POT 10KOHM 0.125W TOP 45MM
XTAL OSC XO 156.25MHZ 1.8V LVDS
IC REG BUCK ADJ 500MA 16TSSOP
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP