
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 2.25V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 5.5V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 400kHz ~ 4MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-QFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LTC3615HUF-1#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-
IC REG BCK BST ADJ 500MA 12VQFN
IC REG BUCK 1.8V 350MA 5DSBGA
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 13POS 2.54MM
CONN RCPT 30POS 0.079 GOLD SMD
IC REG BUCK ADJ 3A DL 24QFN