
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Up |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Boost |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 5V |
| Voltage - Output (Max): | 28V |
| Current - Output: | 800mA (Switch) |
| Frequency - Switching: | 1.6MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 |
Current price of LM27313XMFX/NOPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SWITCHING REGULATOR
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 12VQFN
IC REG BOOST PROG 4A 16DSBGA
RES SMD 160 OHM 5% 1.4W 0505
CAP CER 0.012UF 50V U2J 0805
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1825
IC REG BOOST ADJ 800MA SOT23-5