
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 5.5V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 490kHz ~ 4.2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-TQFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1250 | ||
| 2500 | ||
| 6250 |
Current price of ISL8023AIRTAJZ-T7A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
IC REG BUCK ADJ 3A DL 16HTSSOP
SWITCHING REG, 3A, 173KHZ SWITCH
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC XO 115.2000MHZ CMOS SMD
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16TQFN
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP