
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S-85S1A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.2V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.2V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 200mA |
| Frequency - Switching: | 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package: | SNT-6A |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of S-85S1AB12-I6T1U is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 3.5A 16MSOP
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 24VQFN
IC REG BUCK 5V 500MA 8DIP
FIXED IND 820UH 410MA 1.8 OHM TH
CONN HEADER VERT 35POS 2.54MM
IC REG BUCK 1.2V 200MA SNT-6A
SLIDE POT 200KOHM 0.05W TOP 20MM