
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.2V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 350mA |
| Frequency - Switching: | 3MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 5-XFBGA |
| Supplier Device Package: | 5-DSBGA (1.47x1.02) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1250 |
Current price of LM3679UR-1.2/NOPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ULTRA-LOW QUIESCENT CURRENT (IQ
IC REG BUCK 0.6V 1A
VOLTAGE CONVERTER
FIXED IND 270UH 920MA 415 MOHM
FIXED IND 12MH 120MA 26 OHM SMD
IC REG BUCK 1.2V 350MA 5DSBGA
CAP FILM 15UF 5% 450VDC RADIAL