
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 17V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 17V |
| Current - Output: | 5A, 3A, 2A |
| Frequency - Switching: | 250kHz ~ 2.3MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 32-VQFN (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TPS65265RHBR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK 21V 2A SYNC
SWITCHING REGLTR, VOLTAGE-MODE
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 12MSOP
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
MEMS OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 156.2539MHZ LVDS SMD
IC REG BUCK ADJ TRPL 32VQFN