
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Function: | Step-Up |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Boost |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 0.9V |
| Voltage - Input (Max): | 10V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.2V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 300mA (Switch) |
| Frequency - Switching: | 100kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-243AA |
| Supplier Device Package: | SOT-89-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of S-8351C32UA-J6RT2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK 15V 500MA 14SOIC
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 8QFN
IC REG BUCK 5V 2A 8DFN
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
CONN HEADER VERT 18POS 2MM
IC REG BOOST 3.2V 300MA SOT89-3
LED XLAMP WHITE 0606