
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.65V |
| Voltage - Input (Max): | 10V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 10V |
| Current - Output: | 600mA |
| Frequency - Switching: | 550kHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LTC1877EMS8#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG MULT CONFIG INV 5V 8DIP
18V, 3.2MHZ, MINI PMIC (2X500MA
IC REG BUCK 1.5V 3A 16HTSSOP
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
IC REG BUCK ADJ 600MA 8MSOP
42P,2MM,SHRD HDR,DRVT,SN,TB