
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 12V |
| Current - Output: | 2A |
| Frequency - Switching: | 1.2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-SOP-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 |
Current price of RT7247BHGSP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK 3.3V 350MA 16MSOP
4.3-V TO 17-V INPUT, 2-A FCCM MO
IC REG BUCK 3V 600MA SOT25
CAP CER 0.033UF 25V X7R 1808
CAP CER 270PF 5KV X7R 2220
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8SOP
DIODE ARRAY GP 300V 10A D2PAK