
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 24V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.3V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 2A |
| Frequency - Switching: | 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3300 | ||
| 6600 | ||
| 9900 |
Current price of TS30012-M033QFNR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
UPOWER ADJ. DC-DC CONVERTER
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8SOIC
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 10MSOP
3P,2MM,BRK HDR,SRVT,SMD,0.1AU,TR
IC REG BUCK 3.3V 2A 16QFN
CONN RCPT FMALE 22POS GOLD CRIMP
ROUND SPACER NYLON 16.64MM