
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Function: | Ratiometric, Step-Up |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Charge Pump |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 0.9V |
| Voltage - Input (Max): | 1.8V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2Vin, 3.3V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 40mA, 20mA |
| Frequency - Switching: | 700kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package: | 10-VSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 320 |
Current price of TPS60302DGS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PFM STEP-UP SYNCHRONOUS DCDC CON
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 16MSOP
IC REG BUCK ADJ 3.5A 20TQFN
CAP CER 0.12UF 100V X7R 2225
IC REG CHARGE PUMP DL 10VSSOP
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CML SMD
PAC-RX3I-RV36-V0-0M