
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Up/Step-Down |
| Output Configuration: | Negative |
| Topology: | Buck-Boost |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4V |
| Voltage - Input (Max): | 16.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | -4V |
| Voltage - Output (Max): | -20V |
| Current - Output: | 150mA |
| Frequency - Switching: | 100Hz ~ 75kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of MAX4391CSA+ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 14WQFN
IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
IC REG BUCK ADJUSTABLE 8A 18VQFN
CONN RCPT HSG 4POS 4.20MM
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
WIRE MARKER SLIP-ON 5.7X12MM YLW
MAX4391 CMOS MICROPOWER INVERTIN