
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SWIFT™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.5V |
| Voltage - Output (Max): | 5.5V |
| Current - Output: | 30A |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 40-PowerLFQFN |
| Supplier Device Package: | 40-LQFN-CLIP (7x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of TPS544C25RVFR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 35A 40LQFN
IC REG BOOST ADJ 1A 6LFCSP
IC REG MULT CONFG ADJ 3.3A 36QFN
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM
IC REG BUCK ADJ 30A 40LQFN
LED DRIVER CC AC/DC 10-13.5V
D55342E 25PPM 1206 121 1% R WI