
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 2.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 5.5V |
| Current - Output: | 600mA |
| Frequency - Switching: | 2.25MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package: | 10-MSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LTC3419IMS#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16WQFN
IC REG BCK SPLIT RAIL ADJ 8SOPWR
IC REG BUCK 3.3V 1A 6DFN
IC REG BUCK ADJ 600MA DL 10MSOP
HT SCR 600V 25A TO220R AECQ
CONN RCPT FMALE 2P SILV SLDR CUP
MIP64 UNIPROCESSOR SOC