XC9237A33DMR-G
Description
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
DataSheet
XC9237A33DMR-G PDF
Type Description
Series:XC9237
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):2V
Voltage - Input (Max):6V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:600mA
Frequency - Switching:3MHz
Synchronous Rectifier:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)