
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 21V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.6V |
| Voltage - Output (Max): | 19.95V |
| Current - Output: | 6A |
| Frequency - Switching: | 300kHz ~ 1.8MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-PowerVFQFN |
| Supplier Device Package: | 14-QFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of MP2229GQ-P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BOOST 300MA SOT89-3
IC REG FLYBCK FWRD 8WDFN
IC REG BUCK ADJ 1A DL 10WDFN
CAP CER 0.018UF 10V U2J 1206
CAP CER 6800PF 63V X7R 0603
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 14QFN
DC DC CONVERTER 15V 2W