
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.85V |
| Voltage - Output (Max): | 14.4V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 500kHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 80°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-MFP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LV5851M-TLM-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
36V, 220KHZ TO 2.2MHZ STEP-DOWN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 16QFN
IC REG BUCK ADJ 1A 8OUT 38TSSOP
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVDS
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8MFP
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
75 OHM VIDEO COAX