
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EZBuck™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 18V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 600kHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AOZ1031AI_3#A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK 3.3V 600MA 8SOP
IC REG BST SEPIC ADJ 8VSSOP
IC REG STEPDOWN CONVERTER 8SOIC
CONN FERRULE DIN 22AWG
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8SOIC
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR
55PC CABLE