
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SuperSwitcher™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4V |
| Voltage - Input (Max): | 34V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.23V |
| Voltage - Output (Max): | 32.3V |
| Current - Output: | 2A |
| Frequency - Switching: | 200kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MIC4682BM-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8DFN
IC REG BOOST ADJ 350MA 12WSON
IC REG BUCK 3.3V 16SOIC
CAP CER 3300PF 16V X7R 0603
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8SOIC
ENCLOSURE CABINET NET ACCESS