
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | - |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | - |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 5V |
| Voltage - Input (Max): | 28V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.3V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 120mA |
| Frequency - Switching: | - |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-VDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-VDFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ATA663201-GBQW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 16QSOP
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8MSOP
IC REG BUCK 1.2V 600MA 10MSOP
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVDS
CONN HEADER SMD 7POS 2.54MM
IC REG 3.3V LDO
CONN PLUG MALE 7P SILV SLDR CUP