
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 8V |
| Voltage - Input (Max): | 50V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 24V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | - |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of A8498SLJ-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC
IC REG BUCK 7.5V 1A 16SOIC
IC REG CHARGE PUMP INV 8SOIC
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8SOIC
SQUARE FLANGE RECETACLE