LM2593HVS-3.3
Description
IC REG BUCK 3.3V 2A TO263-7
DataSheet
LM2593HVS-3.3 PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):4.5V
Voltage - Input (Max):60V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:2A
Frequency - Switching:150kHz
Synchronous Rectifier:No
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)