
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.75V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 16V |
| Current - Output: | 4A |
| Frequency - Switching: | 340kHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-SO-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AP65400SP-13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BOOST 5V 1.5A 8SOIC
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 10WSON
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8SO
CAP CER 3300PF 500V X7R 2225
CAP CER MLCC
AUDIO TRANSDUCER 90 VP-P 30 MA
IC REG BUCK ADJUSTABLE 4A 8SO