
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable (Fixed) |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 16V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V (3.3V) |
| Voltage - Output (Max): | 6V |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 1.1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 20-HTSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RAA230221GSB#HA0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 3A DL 24TSSOP
IC REG BUCK ADJ 500MA 10MSOP
IC REG MULT CONFG 15V 3A TO263
LED LUXEON FRESHFOCUS RED MEAT
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V
IC REG LINEAR 3V 150MA 6WSON
IC REG BUCK ADJ/3.3V DL 20HTSSOP